Srbija će u okviru polufinala Olimpijskih igara snage odmjeriti sa Sjedinjenim Američkim Državama, po drugi put na ovom turniru. SAD su u grupnoj fazi lako izašle na kraj sa Srbijom, pa preostaje da vidimo da li su izabranici Svetislava Pešića glavne adute čuvali za ovaj meč. Utakmica je na programu od 21 čas u Akor Areni u Parizu.
SAD: Kako protiv ove ekipe?
Košarkaši Srbije će u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu udariti na selekciju Sjedinjenih Američkih Država. Koliko god nesportski to zvučalo, znali smo svi i prije početka poslednjeg četvrtfinalnog meča između Drim tima i Brazila da će Orlovi danas za ulazak u finale udariti na četvorostrukog olimpijskog šampiona. Branilac trona je bez po muke izašao na kraj sa južnoameričkom selekcijom savladavši je rezultatom 122:87.
Najefikasniji u pobjedničkom sastavu su bili Devin Buker sa 18 poena, Entoni Edvards koji je ubacio jedna manje i Džoel Embid sa 14 poena i sedam skokova, dok se kod poraženih istakao Partizanov Bruno Kaboklo sa 30 poena i šest uhvaćenih lopti. Dvocifren je bio još samo Đorđino De Paula sa 15 poena.
Lebron Džejms je imao 12 i devet asistencija, Entoni Dejvis 13 uz osam skokova, a dvocifren je i Kevin Durent sa 11.
Rutiniranje posla je duel sa Selesaom bio za izabranike Stiva Kera. Ni na milisekund se nije postavljalo pitanje u njihovu pobjedu, samo je trebalo da se vidi do koliko će da ide razlika. U prvoj četvrtini je maksimalno išla na plus 16, da bi na velikom odmoru suficit iznosio čak 27 poena – 63:36!
I sve su to Ameri postigli u brzini koja je daleko od njihove maksimalne. Što posebno može da zabrinjava pred zajednički okršaj. Vidjeli smo svojim očima dobro u meču grupne faze koliko su moćni. Ne treba misliti da će biti iole drugačiji ni u narednom obračunu.
Ne može se Brazilci bilo šta spotičati. Igrali su koliko su mogli, odnosno koliko im je protivnik dao. A dao im je malo.
Embid je dominirao na samom startu sa tri pogođene trojke, Džejms se toliko poigravao u nastavku, dok je od povratka iz svlačionice Buker bio kao na šuterskom treningu, redom smiještajući trojke u protivnički koš. Čak je Durent ušao prvi put u igru polovinom trećeg kvartala da se malo i on rastrči.
Drugi dio utakmice je više ličio na egzibiciju. Nalik na NBA meč u regularnom dijelu sezone. Nit odbrane, nit previše zamaranja, a nit tajmautova. U laganom ritmu su i jedni i drugi priveli meč kraju. Načas je bilo i dosadno, ali za prve favorite za zlato i te kako korisno.
Srbija: Dati sve od sebe, pa šta bude!
Zauvijek će ostati zapisano – Srbija je izrežirala najveći povratak u istoriji Olimpijskih igara!
Otišli su Orlovi do polufinala, uprkos tome što su gubili sa 24 razlike posle samo 13 minuta četvrtfinalnog meča protiv Australije. Bili su na ivici ambisa, gledali kako im polufinale izmiče iz ruku, ali su uspijeli da se trgnu, prepolove zaostatak do poluvremena i onda uđu u triler koji se završio posle dodatnih pet minuta za konačnih 95:90.
Ne samo da je nadoknadila minus od 24 poena, Srbija je postala i prva muška selekcija koja je uspijela da nadomjesti 12 poena zaostatka na poluvremenu jedne nokaut utakmice! Kroz istoriju pamti se samo da je CIS tim, odnosno Zajednica nezavisnih država uspijela da uradi isto što i Srbija, ali je bilo u grupnoj fazi utakmice sa Litvanijom, na Igrama 1992. godine u Barseloni. Na kraju je CIS tim slavio rezultatom 92:80.
Australija je imala u rukama rezultat 44:20 posle 13 minuta, a Peti Mils je koš zatrpao sa 18 poena u tom momentu. Od tajm-auta o kojem priča cio svijet i oštrih kritika Svetislava Pešića na račun cijelog tima, uspijeli su da se podignu i napravie rezultat za pamćenje. Prvo su kreirali seriju 15:2 kojom su u jednom momentu smanjili minus na 11 poena, pošti je Marko Gudurić ubacio možda i ključnih devet poena kako bi prepolovili zaostatak na poluvremenu na 12 poena.
Utakmicu su uspijeli da prelome u trećoj dionici, kada su Bogdan Bogdanović i Ognjen Dobrić vezali sedam poena i donijeli preokret! Iako je Peti Mils uspio da odvede utakmicu u produžetak, gdje je Srbija takođe imala rezultatski minus, vratili su se uz nevjerovatnu snagu volje i čelične živce.
Posle onakvog meča, igra Srbije mora i može da ide samo nabolje!
Nadali smo se da će to biti spektakl u finalu, ali promjena sistema takmičenja učinila je d će se sa američkim „drim-timom“ Srbija sastati već u polufinalu. I mada se mnogi možda neće saglasiti sa tim opisom selekcije SAD – jer samo je jedan pravi tim snova? – selektor Srbije Svetislav Pešić ponavlja: niko nikada nije imao ekipu kakvu danas na raspolaganju ima Stiv Ker.
Naš prijedlog:
SAD kao ogroman favorit ulazi u ovaj meč, pa kvota na njihov trijumf zvuči zaista mizerno – 1.08 u MozzartBet kladionici. Kvota na trijumf Srbije iznosi 14.50.
I u ovom duelu ove dvije sjajne selekcije očekujemo veliki broj poena, kao što je to slučaj bio prije 10 dana u grupnoj fazi (194 poena). Naš prijedlog za večerašnji meč je igra UP+ (granica 185.5) po kvoti 1.75 u MozzartBet kladionici. Takođe mislimo da će u najefikasnijoj četvrtini na ovoj utakmici biti postignuto više od 54 poena, za šta je u istoj kladionici ponuđena kvota 1.90. Na kraju za vas koji jurite nešto veće kvote predlažemo da pokušate sa hendikepom na Srbiju, koja će sigurno dati sve od sebe. Naš prijedlog je igra H2 (granica 10.5) po kvoti 2.90 takođe u MozzartBet kladionici.
Be the first to comment