Nedelja, 06/06 - Tenis, ATP, French Open - Singles
06/06A. Zverev vs K. NishikoriUkupno setova - iznad/ispodtip: Više 3.50
7 / 10 Ulog
05/06/2021 17:41
U osmini finala Rolan Garosa sastaju se nemački teniser i Japanac koji je dugo bez ozbiljnijeg rezultata. Meč se igra u večernjem terminu, u 21 sat u nedelju.
Aleksandar Zverev

Zverev je došao u Pariz po titulu. Godine prolaze a nemački teniser još nema grend slem trofej. Imao je šansu u Njujorku prethodne jeseni, ali je poklekao u finalu protiv Dominika Tima. Što se turnira na šljaci tiče, one je svoje najbolje rezultate postizao upravo na ovoj podlozi, osvajajući Matsrese. I ove sezone je uspeo na jednom da podigne pobednički trofej, bilo je to u Madridu, kada je u finalu savladao Beretinija. Lako je moglo da se dogodi da Zverev svoj put na Rolan Garosu završi već u prvom kolu. Gubio je 2:0 u setovima protiv zemljaka Otea, ali je uspeo da dođe do preokreta. U naredna dva meča svojim rivalima nije dozvolio ni set, sa po 3:0 pobedio je Rusa Safiulina i srpskog tenisera Lasla Đerea.

Kei Nišikori

Sva je prilika da su najbolji tenisi dani daleko iza Japanca. Istina, on je po godinama još mlad, takoreći u najboljim teniskim godinama, ali su mu rezultat znatno slabiji nego pre pet, šest sezona. Dva puta je Nišikori godinu završavao kao 5. teniser sveta, a trenutno je tek na 49. mestu. Ove sezone počeo je nešto bolje, pošto je u prethodnoj imao maler da dobije koronu i propusti ostatak sezone, koja je bila prekinuta. Nastapui je samo na prošlogodišnjem Rolan Garosu i na turniru u Hamburgu i počeo sa pripremana za aktuelnu sezonu. Razočaranje je stiglo u Melburnu, ispao je na startu Australijen opena od Karenja-Buste, a najbolji rezultat ostavrio je u Dubaiju gde je igrao u četvrtom kolu. Sada je već izjednačio taj rezultat, plasman u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Francuske je dobar rezultat, ali mu sada sledi najteži ispit. U prva dva kola je tek posle pet setova eliminisao Đanezija i Hačanova, da bi mu Lakonen predao meč trećeg kola polse prvog seta.

Predlog

Japancu je dobro došla predaja Laksonena pošto je u prva dva kola odigrao 10 setova. Sada je mogao da se odmori i prikupi snagu za duel sa Zverevim, za koji smatramo da ima šta da traži u njemu. Mnogo bi Japancu značila neka pobeda nad igračem iz samog svetskog vrha, međutim, ove sezone su igrali več dva puta, oba puta na šljaci, u Madridu je bilo 2:0 za Zvereva, a u Rimu je Nišikori uspeo da osvoji jedan set. Očekujemo ipak veliku borbu, koja bi morala da traje bar četiri seta. Naš predlog je igra više od 3,5 setova, a koeficijent za nju u kladionici CircusCasino iznosi 1.90.