
Rumunija će u okviru 1. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje je na raspored sledeće godine, dočekati selekciju Bosne i Hercegovine. Ova utakmica igra se u okviru grupe H u kojoj se još nalaze Austrija, Kipar i San Marino. Jasno je da će se upravo ove dvije selekcije sa Austrijom boriti za prva dva mjesta u grupi, pa je shodno tome večerašnja utakmica veoma bitna za oba tima. Zbog kazne UEFA, večerašnja utakmica koja je na programu od 20 časova i 45 minuta, biće odigrana bez prisustva publike.
Rumunija: EURO je bio dokaz kvaliteta!
Nije ni Rumuna dugo vremena bilo na velikoj sceni. Smjena generacija, kriza unutar fudbalskog saveza, sve je to uticalo da ovu selekciju malo gledamo na međunarodnim takmičenjima u prethodnom periodu. Međutim reorganizacija počinje da donosi rezultate, što se najbolje vidjelo na nedavno odigramo EURU. Rumuni su uspijeli da prođu grupnu fazu i tako potvrde da imaju kvaliteta za stepenicu više, a to je svakako plasman među najbolje selekcije na svijetu!
Prethodni ciklus Lige nacija okončali su sa autoritativnih 6 trijumfa iz isto toliko utakmica, pa ćemo ih od narednog izadnja najmlađeg UEFA takmičenja gledati u B divizji.
Selektor Rumunije Mirče Lučesku ima dosta problema sa izostancima reprezentativaca pred ovaj duel, a javnost u njegovoj zemlji zamjera mu zbog toga što nije pozvao jednog od igrača koji je u najboljoj formi.
Rumunija večeras u Bukureštu dočekuje Bosnu i Hercegovinu u 1. kolu kvalikacija za Svjetsko prvenstvo, a tri dana kasnije odmjeriće snage sa San Marinom.
Žele Rumun krenuti sa maksimalnih šest bodova i istaći odmah kandidaturu za prvo mjesto u grupi, te se direktno plasirati na Mundijal 2026. godine. Navijači su zadovoljni usponima nacionalnog tima poslednjih godina, no ne i odlukama Lučeskua u poslednje vrijeme.
Iskusni trener nedavno je saopštio spisak na kojem je 26 igrača, ali na njemu nije bilo mjesta za Luisa Munteanua, 22-godišnjaka koji je u dresu Kluža zabio čak 20 golova na 26 prvenstvenih utakmica. Ima samo jedan nastup za A reprezentaciju, ali su svi očekivali da će ga Lučesku pozvati za duele u martu.
Iskusni trener se odlučio za provjerene snage i sigurno da zna šta radi. Rumuni su favoriti, ali je sigurno da im neće biti lako protiv Bosne koja želi da popravi utisak.
Bosna i Hercegovina: Ravnopravna grupa, nema izgovora za neuspijeh!
Prethodni period fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine najbolje se može ogledati u novembarskom debaklu od Njemačke (7:0). Bio je to najteži poraz ove reprezentacije u istoriji, koji je zapravo oslikao situaciju koja vlada u taboru Zmajeva. Nije toliko zabolio ni ubjedljiv poraz od jedne od najboljih reprezentacija Evropa, koliko činjenica da uopšte ne postoji put kojim ide fudbalska reprezentacija BiH. Koliko god selektor Sergej Barbarez uvjeravao da je riječ o potpunoj novoj reprezentaciji, smjeni generacija i nekom procesu kojeg, čini se, samo on vidi, dijeluje da zapravo u tom tunelu se ne nazire svijetlo. U poslednjih 12 utakmica, Zmajevi su upisali čak 10 poraza i svega dva remija.
Ipak, po ko zna koji put, pred Zmajevima je novi početak. Žrijeb ih je pomilovao i upali su u grupu sa Austrijom, Rumunijom, Kiprom i San Marinom, a sigurno je da je cilj ako ništa onda makar druga pozicija, koja garantuje doigravanje za plasman na Mundijal. Nije Bosna i Hercegovina igrala na velikom takmičenju već punih 11 godina.
Bosna i Hercegovina kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo započinje duelima za Rumunijom i Kiprom za koje je pripremljeno nekoliko iznenađenja.
Barbarez je nastavio praksu da poziva debitante, ovaj put na redu je Amar Memić koji nastupa za Viktoriju iz Plzenja. Na spisku nema Esmira Bajrakarevića koji ima problema s povredom, a Barabarez je njegovo odsustvo opravdao manjkom minutaže.
Ono što ide u prilog BiH je to što će utakmica biti odigrana pred praznim tribinama stadiona u Bukurešktu, a neki raniji susreti donijeli su neprijatne situacije.
Naš prijedlog:
Rumunija kao favorit ulazi u ovaj meč, a kvota na trijumf domaćina je 1.85 u MaxBet kladionici. Trijumf Bosne i Hercegovine plaća se kvotom 4.40, dok je za neriješen ishod ponuđena kvota 3.50.
Rumunija je u ovom momentu kvalitetnija u odnosu na goste, međutim igranje protiv jačih selekcija u prethodnom periodu je dosta pomoglo selekciji BiH. Uslijed važnosti utakmice ne treba očekivati pretjerano efikasan meč, pa vam shodno tome predlažemo igru 0-2 po kvoti 1.73 u MaxBet kladionici. Pored toga realno je očekivati tvrd meč, a najbolja igra u tom slučaju je PIK X koja se plaća kvotom 1.70. Na kraju za vas koji jurite nešto veće kvote i koji vjerujete u dobar start Zmajeva, predlažemo da pokušate sa igrom X2&0-3 po kvoti 2.60 takođe u MaxBet kladionici.
Be the first to comment