
U ponedeljak je nešto slabija ponuda za klađenje nego što je to bio slučaj u prethodnih nekoliko dana, a za vas smo ovog puta analizirali duel između Švajcarske i Slovenije.
Početak ovog susreta je zakazan za 20 časova i 45 minuta.
Švajcarska: Mogu li Švajcarci do drugog trijumfa u kvalifikacijama?
Švajcarci se nisu proslavili u prošlom izdanju Lige nacija, pošto je ova selekcija na kraju završila na poslednjem mestu na tabeli u grupi sa Španijom, Danskom i Srbijom.
Na šest odigranih mečeva ova selekcija nije uspela da zabeleži niti jedan trijumf, a u tom periodu su Sajdžije doživele čak četiri poraza uz dva remija, i nažalost su Švajcarci ispali u nižu diviziju.
Nakon toga je ovaj tim odigrao tri meča prijateljskog karaktera, i na sva tri ostvario veoma dobar učinak.
U prvom su Švajcarci slavili na svom terenu protiv Luksemburga sa 3:1, da bi nakon toga savladana nimalo naivna selekcija Meksika sa 2:4. Kruna dobrih partija Švajcaraca desila se sredinom juna kada je ova selekcija na gostovanju deklasirala Sjedinjene Američke Države, a taj duel je završen rezultatom 0:4, uz konstataciju da su SAD jedne od tri organizatora predstojećeg Mundijala.
Kada smo se već dotakli Svetskog prvenstva, nedavno su Švajcarci započeli kvalifikacije za Mundijal, a u prvom kolu je ova reprezentacija odigrala fantastičan meč na svom stadionu protiv tkzv. Kosova, a taj duel je završen sa ubedljivih 4:0.
Ako uzmemo u obzir da se pored Švajcarske i tkzv. Kosova u grupi nalaze još i Slovenija i Švedska, utisak je da su Švajcarci i Šveđani glavni favoriti za prvo mesto a samim tim i direktan plasman na Mundijal.
Ako se osvrnemo na poslednje veliko takmičenje na kom su Švajcarci učestvovali, radi se o prvenstvu Evrope koje je odigrano pre godinu dana, ova selekcija je ostavila veoma dobar utisak.
Pre svega, Sajdžije su u grupi bile sa selekcijama domaćina Nemačke, Mađarske i Škotske, a na kraju je ova reprezentacija sa pet osvojenih bodova stigla do drugog mesta na tabeli i plasmana u osminu finala, gde je protivnik bila Italija. Čas fudbala su Švajcarci održali Azurima, i bez većih problema slavili sa 2:0, a samim tim i stigli do plasmana u četvrtfinale.
Ipak, tamo je protivnik bila nimalo naivna selekcija Engleske, koja je slavila na tom duelu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, uz napomenu da je regularni tok susreta završen rezultatom 1:1, kao i da su kasnije Englezi stigli do plasmana u veliko finale, gde je ova selekcija nažalost poražena od Španije.
Za kraj, što se tiče međusobnih mečeva između Švajcarske i Slovenije, poslednji je odigran pre nešto više od deset godina, a na tom duelu smo videli čak pet pogodaka, i na kraju su Sajdžije slavile sa 3:2. Generalno, na poslednjih pet međusobnih okršaja, Švajcarci su slavili čak četiri puta dok je jednom Slovenija došla do trijumfa, i to na svom stadionu sa minimalnim rezultatom.
Slovenija: Težak posao za Slovence!
Slovenija se nakon raspada Jugoslavije nije previše proslavila na velikim takmičenjima. Naime, ova selekcija je do sada učestvovala na dva Mundijala, i to 2002. godine u Japanu i Južnoj Koreji, ali i 2010. godine u Južnoj Africi, uz napomenu da je ova reprezentacija oba puta završavala svoje učešće u grupnoj fazi. Ako se osvrnemo na EURO; do sada je Slovenija učestvovala takođe dva puta, prvi put 2000. godine, kada je takmičenje završeno u prvoj fazi, uz onaj čuveni meč protiv Jugoslavije, koji je završen rezultatom 3:3, iako je Slovenija vodila sa 3:0, ali i prošle godine, kada je Slovenija morala da se zadovolji sa plasmanom u osminu finala, što je generalno i najbolji rezultat na velikim takmičenjima.
Grupa nije bila nimalo naivna, pošto su u njoj bili Engleska, Danska i Srbija, a veoma interesantno je da Oblak i drugari na tri odigrana meča nisu doživeli niti jedan poraz, ali i nijedan trijumf.
U osmini finala je ova reprezentacija pružila veoma dobar otpor Portugalu, koji je ipak prošao dalje, a sve to nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.
Što se tiče poslednjeg izdanja Lige nacija, Slovenija je grupnu fazu završila na trećem mestu na tabeli uz tri boda manjka u odnosu na drugoplasiranu Austriju. Na šest odigranih mečeva ova selekcija je ostvarila dva trijumfa, dva remija uz dva poraza, pa je Slovenija morala da igra za opstanak u B diviziji.
Protivnik u dvomeču bila je selekcija Slovačke. Prvi duel koji je odigran u Bratislavi je završen bez pogodaka, dok su u drugom Oblak i drugari slavli na svom stadionu sa 1:0, i to posle produžetaka. Moramo podsetiti da je Slovačka pre samo nekoliko dana na svom stadionu savladala selekciju Nemačke, što možda i najbolje potvrđuje koliko je opstanak u B diviziji bio težak zadatak.
Na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje će za godinu dana biti odigrano u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku, ova selekcija je remizirala na svom stadionu protiv Švedske, a taj duel je završen rezultatom 2:2. Treba naravno reći i da Šveđani odavno nisu imali ovako dobru generaciju, koju predvode Đokereš i Isak, zvezde prelaznog roka u Premijer ligi.
Sve do 90. minuta su Šveđani imali sve u svojim rukama, ali je onda Vipotnik postigao pogodak, poravnao na 2:2, što se ispostavilo i kao konačan rezultat ovog duela, pa kako su stvari tekle, deluje da svi navijači Slovenije mogu da budu zadovoljni sa početkom kvalifikacija, uz konstataciju da će primarni cilj biti plasman na završni turnir, što po svemu sudeći neće biti nimalo lak zadatak.
Naš predlog
Švajcarci imaju kontinuitet učestvovanja na velikim takmičenjima, što nam samo po sebi govori da ova selekcija u kvalifikacijama igra sjajno, što se videlo najbolje i u prvom kolu.
Sa druge strane, Slovenija je u prvom kolu remizirala na svom terenu protiv neugodnih Šveđana, ali su generalno veliki problem ove selekcije partije na strani, zbog čega najviše i dajemo prednost domaćinu na ovom duelu i savetujemo vam da se oprobate sa jedinicom za koju je kladionica 1xbet odredila koeficijent 1.46.
Utisak je čak i da će domaćin ovog susreta od prvog minuta meča krenuti ofanzivno ka golu Slovenaca, a sve to kako bi fudbaleri ovog tima što pre stigli do prednosti, pa vam hrabro preporučujemo da se fokusirate na prelaz 1-1, koji kladionica 1xbet plaća sa kvotom 2.24.
Za kraj, sva je prilika da će biti veliko iznenađenje ukoliko nam ovaj susret između Švajcarske i Slovenije ne donese puno pogodaka, a po našem mišljenju će domaća selekcija postići makar dva pogotka, pa vam toplo preporučujemo da se fokusirate na igru D2+, a sve to uz kvotu 1.61 u kladionici 1xbet.
Važne napomene
Informacije navedene u ovom tekstu zasnivaju se na mišljenju autora i važeće su u trenutku pisanja (08. septembra 2025. u 01:51) i mogu biti podložne izmenama od strane kladionica. Preporučujemo da proverite aktuelnu ponudu na zvaničnom sajtu.
18+ | Učešće maloletnih lica u igrama na sreću je zabranjeno. Igre na sreću mogu izazvati zavisnost. Igrajte odgovorno!
Be the first to comment