Petak, 31/08 - Fudbal, Engleska, Čempionšip
31/08Lids Junajted vs MidlzbroUkupno pogodaka - iznad/ispodtip: Manje 2.50
8 / 10 Ulog
30/08/2018 15:56
Evo ga pravi derbi u Čempionšipu, to je jasno već posle prve osmine prvenstva, sastaju se dve trenutno prvoplasirane ekipe, koje još nisu osetile gorčinu poraza.
Lids

Tim iz Jorkšira opasno se nameračio na povratak u Premijer ligu. Posle pet kola u Čempionšipu imaju četiri pobede i samo jedan remi, na gostovanju kod Svonsija. Istina, Lids je izgubio u utakmici Liga Kupa u utorak od Prestona, ali treneru Marselu Bijelsi taj meč je poslužio samo da proveri pojedine fudbalere kojima je davao manju minutažu, da li zaslužuju veću. Ne zaslužuju. Argentinac je došao da vrati Lids u Premijer ligu i za sada mu ide dobro. Pravi ispit imaće u uvodnom meču šestog kola kada na Eland Roud dolazi odlični Midlsbro.

Midlsbro

Kada su u prvom kolu uspeli da izvuku bod kod Milvola i to polse minusa od dva gola, uvideli smo da "smogovci" imaju tim za respekt. Sve to su potvrdili i u narednim okršajima sa Šefildom, Birmingemom, Bristol Sitijem i Vest Bromvič Albionom. Istina, tri puta su igrali kući, pa je, bez dileme, gostovanje na Eland Roudu najteži ispit do sada. Boro je primio samo dva gola u sezoni, i to oba u prvih 45 minuta uvodnog meča sa Milvolom. Posle toga, punih 450 nisu primili nijedan, a ako se doda i drugo poluvreme iz duela sa Milvolom, onda više od 500 minuta. Golove su primali u Liga Kupu, ali smo već apsolvirali da to takmičenje služi za davanje šanse rezervistima.

Predlog

Ništa ne bi imali protiv ni jedni ni drugi da poredak na tabeli, na kraju prvenstva Čempionšipa, bude kao što je danas, posle pet odigranih kola. Onda bi obe ekipe od naredne sezone igrale u Premijer ligi, a to je, da se ne lažemo, krajnji cilj i jednih i drugih. Ipak, do takvog scenarija treba da prođe još 37 kola, pa je o tome iluzorno i govoriti. Mislio da bi gosti bili zadovoljni bodom. Za sada im uspeva da u finišu utakmice uzmu neke bodove, pošto su posle Milvola i u meču sa VBA, tek u sudijskoj nadoknadi stigli do pobede. Mislili smo da predložimo jedinicu, ali nam igra 0-2 gola izgleda nekako izvesnija. U kladionici 1xbet za tu igru možete dobiti kvotu 1.94.