Utorak, 30/10 - Košarka, Međunarodni, Eurocup
30/10Asvel Lyon-Villeurbanne vs Zenit1X2tip: 2
10 / 10 Ulog
30/10/2018 15:00
Košarkaši Zenita idu u goste Asvelu, ekipe imaju isti skor posle četiri kola, ali će se to posle ovog meča promeniti. Utakmica je na programu od 20:30h.
Lyon

Ekipa Asvela u ovu sezonu ulazi sa velikim ambicijama, ali i veoma rasterećeno. Zašto? Toni Parker kao vlasnik kluba se izborio za A licencu Evrolige od naredne sezone, tako da ovaj tim nema pritisak rezultata u ovoj takmičarskoj godini. Ekipu mahom čine mladi igrači koji treba da pokažu svoj kvalitet kako bi izborili minute za narednu sezonu kada će u tim doći provereni i iskusni evroligaški igrači. Asvel deluje dobro, ali su im planove poremetile povrede Kahudija i Noue, koji su u ovom trenutku bili u najboljoj formi.

Zenit

Sa druge strane ekipa Zenita igra sve bolje i bolje kako vreme odmiče. Napravili su ozbiljan sastav i od njih očekujemo da u nastavku sezonu istaknu kandidaturu za sam vrh. Karašev, Dženings, Rejnolds, Skrab i Simonović su glavne napadačke opcije i ovaj tim što je najbitnije ima preko potrebnu širinu u napadu. Odbrana je stvar o kojoj treba da brinu, jer primaju zaista veliki broj poena, ali ih za sada napad održava. Dobro vođena ekipa u kojoj se jasno znaju uloge.

Naš predlog

Zbog trenutnih situacija u rosterima, ovde uzimamo kao tip čistu dvojku, odnosno pobedu gostiju bilo kojom razlikom i Meridian za taj tip daje kvotu 1.82. Jednostavno nekompletan Asvel ne može da pruži otopr ovakvoj ekipi Zenita.