Utorak, 18/12 - Košarka, Međunarodni, Euroleague
18/12Fenerbahçe vs CSKA Moskva1X2(1. Četvrtina)tip: 1
5 / 10 Ulog
17/12/2018 16:22
Derbi Evrolige se igra u Istanbulu. Duel dvojice kumova na klupama velikih rivala. Meč je na programu od 18:45h.
Fenerbahce

Ekipa Fenera igra sve ozbiljnije kako sezona odmiče i ponovo su jedni od glavnih favorita za osvajanje Evrolige. Željko Obradović nije bitnije menjao svoj tim i filozofija igre je ostala ista. Napadaju se najslabije tačke odbrane protivnika i čvrstom odbranom se dolazi do pobeda. Nikola Kalinić je i ove sezone jedan od lidera iz senke, jer on na kraju utakmice nema spektakularne brojke kada je statistika u pitanju, ali njegov doprinos na svakom meču je nemerljiv. Marko Gudurić igra sve bolje i džoker je trenera Obradovića.

CSKA

Sa druge strane i CSKA polako hvata pravi zalet za ovu sezonu. Dimitris Itudis tempira formu za sam kraj sezone, nešto što nije uradio prošle sezone. Kao i njegov kum na klupi Fenera i on traži i dalje idealnu startnu petorku, dok mu se roster takođe nije bitnije menjao. Biće ovo pravo taktičko nadmudrivanje, jer su obe ekipe svesne svojih kvaliteta i početak utakmice će biti jako bitan faktor za ishod ovog meča. Kori Higins igra sjajno od početka sezone, ali deluje da će duel visoki igrača ipak odneti prevagu na ovom meču.

Sa ovog meča biramo predlog domaćin pobednik prve četvrtine i Meridian za taj tip daje kvotu 1.86. Smatramo da će Fener u fantastičnoj atmosferi da dobro otvori ovu utakmicu i da će nakon prve četvrtine imati prednost.