Nedelja, 10/02 - Košarka, SAD, NBA
10/02Houston Rockets vs Oklahoma City ThunderHendikep poeni(1. Četvrtina)tip: 1 -1.50
5 / 10 Ulog
09/02/2019 18:12
Derbi večeri se igra u Hjustonu. Oklahoma ide u goste Hardenu i njegovim saigračima. Meč je na programu od 02:30h.
Houston

Nećemo mnogo pogrešiti ako kažemo da je Džejms Harden sinonim za Hjuston u ovoj sezoni. Kris Pol je povređen većim delom sezone i klub iz Teksasa se maksimalno oslonio na popularnog “bradonju”. Posle raznih peripetija u slučaju Karmela Entonija, klub je rešio da raskine saradnju sa pomenutim igračem i sa nekim mlađim snagama da napadne tron na zapadu. Klint Kapela je bolji iz sezone u sezonu i pravo je uzivanje gledati ga kako napreduje. Odlično sarađuju Harden i Kapela i njihova igra dva na dva je osnova svakog napada hjustona. Erik Gordon je konstantna pretnja u šutu za tri poena i ako harden ovako nastavi da igra, Hjuston će opet daleko dogurati na zapadu.

Oklahoma

Oklahoma je svakako jedan od favorite iz senke, jer se o njima ne priča onoliko koliko bi trebalo, a visoko su pozicionirani na zapadu. U prilog tome ide it a činjenica da ove sezone ne gledamo monstruozne partije Rasela Vestbruka, već je on ovu takmičarsku godinu nešto “sporije” otvorio i prepustio velikim delom liderstvo Polu Džordžu koji igra nestvarno do sada. Kada se tome pridoda odličan doprinos Stivena Adamsa, dobijamo jednu ekipu koja može da igra u kontinuitetu dobro. Sa klupe je najveća opasnost svakako Denis Šruder koji donosi veliku energiju i ume često da promeni tok utakmice.

Sa ovog meča biramo predlog domaćin pobednik prve četvrtine sa hendikepom (-1.5) i Meridian za taj hendikep daje kvotu 2.02. Hjuston odlično otvara utakmice, pogotovo na domaćem parketu i od njih očekujemo da to urade i večeras. Ozbiljan konkurent na zapadu dolazi u goste i mi vidimo ovaj meč kao derbi večeri NBA lige.