Petak, 19/07 - Fudbal, Češka, 1. Liga
19/07Liberec vs Viktorija Plzenj1X2tip: 2
7 / 10 Ulog
18/07/2019 11:12
Ovog vikenda je na programu 2. kolo češkog šampionata, a za vas smo pripremili duel između Libereca i Plzena. Meč između ove dve ekipe je zakazan za petak sa početkom od 18 časova i 30 minuta.
Liberec

Dosta dobro su fudbaleri Libereca startovali u ovogodišnjem šampionatu pošto su u prvom kolu ostvarili veliku pobedu na gostovanju kod Ostrave. Bio je to jedan izuzetno zanimljiv i uzbudljiv susret u kom su fudbaleri Libereca do tri boda došli posle gola koji je postigao Potočni u poslednjim sekundama susreta. Zanimljivo je da je u tom meču Ostrava prva došla do vođstva, ali su onda gosti iz Libereca uspeli da izjednače i odbiju nalete domaće ekipe. Zanimljivo je da je Ostrava promašila penal na nekih petnaestak minuta pre kraja meča, što su gosti umeli da kazne i dođu do veoma važne pobede na startu šampionata.

Plzen

Kada je Plzen u pitanju sigurno je da ova ekipa ove sezone ima najviše moguće ambicije. Kada je prošla sezona u pitanju, Plzen je završio kao drugi pošto su imali čak pet bodova manje od Slavije iz Praga, što im je ruku na srce donelo plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona što je svakako bio primarni cilj. Što se tiče ovog šampionata, ova ekipa je krenula dosta bolje pošto su u prvom kolu na svom terenu savladali Sigmu, iako su gosti prvi došli do vođstva na tom susretu, ali su fudbaleri Plzena u nastavku odigrali dosta bolje nego u prvom poluvremenu što je dovelo do pobede od 3:1.

Odilčno su fudbaleri Libereca startovali ove sezone pošto su došli do pobede na dosta teškom gostovanju kod Ostrave, i to golom u poslednjim sekundama meča. Sa druge strane, Plzen je dosta lakše dobio prvi meč u prvenstvum, iako su i oni jurilli prednost rivala. Kada je u pitanju ovaj susret, sigurno je da gostujuća ekipa želi šampionsku titulu, i da će od samog starta šampionata nametnuti svoj ritam, pa vam zbog toga toplo preporučujemo da odigrate 2 koju kladionica 10bet plaća sa sjajnom kvotom 2.10.