Nedelja, 01/09 - Košarka, Međunarodni, FIBA World Cup
01/09Czech Republic vs USAUkupno pogodaka - iznad/ispod(1. Četvrtina)tip: Manje 45.50
5 / 10 Ulog
31/08/2019 20:14
Češka ima nezahvalan zadatak, a to je Amerika kao protivnik u prvom kolu. Meč je na programu od 14:30h.
Czech Republic

Češka je nekoliko godina unazad svaki put na velikim takmičenjima i to je njima ogroman uspeh. Što se tiče ove ekipe, dobro je poznato da se njihova igra gradi na Tomašu Satoranskom i Janu Veselom. Veseli neće biti u prilici da pomogne svojim saigračima zbog povrede koja ga muči tokom čitave sezone, pa će Satoranski morati još više da pruži kako bi Češka došla do druge faze takmičenja. Pored njega, tu je iskusni Blejk Šilb, kao i Andrej Balvin koji je imao solidnu sezonu u Gran Kanariji. Češka je u jako teškoj grupi i biće veliki uspeh ako se plasiraju u drugu fazu.

USA

Bekovski dvojac Kebma Voker – Donovan Mičel će svakako biti glavna pretnja u napadu za protivničke ekipe. Radi se o igračima koji su veoma atletski dobro građeni i definitivno oni diktiraju tempo napada svoje ekipe. Kebma je novi igrač Bostona, posle odlične sezone u Šarlotu, dok će Mičel nastaviti svoj put u ekipi Jute. Na pripremnim mečevima se videlo da će lopta najčešće biti u njihovim rukama, gde će iz visokog pika napadati protivnike šutem sa poludistance ili za tri poena. Pored njih dvojice spoljnu liniju čine još Markus Smart i Džo Heris. Smart je vukao neku sitnu povredu i pitanje je kolika će njegova minutaža biti, dok je Heris jedan od važnijih igrača u rotaciji, jer je sigurno najbolji šuter za tri poena u ovom sastavu. Mnogo toga će zavisiti od pomenutih igrača iz spoljne linije, jer ukoliko oponenti zatvore reket, kao što će se verovatno i truditi da urade skupljanjem, šutevi za tri poena mogu biti krucijalni.

Sa ovog meča biramo predlog ukupan broj u prvoj četvrtini manji od 45.5 i Meridianbet ta zaj tip daje kvotu 1.81. Smatramo da će Amerika stegnuti odbranu već od starta i da Česi neće imati šta da traže u uvodnom kvartalu ove utakmice. Dajem veliku sigurnost za ovaj tip.