Ponedeljak, 02/09 - Košarka, Međunarodni, FIBA World Cup
02/09Nigeria vs ArgentinaUkupno pogodaka - iznad/ispod(1. Četvrtina)tip: Manje 41.50
6 / 10 Ulog
01/09/2019 21:32
NIgerija i Argentina igraju jako bitan meč na ovom šampionatu. Utakmica je na programu od 10:30h.
Nigeria

Lideri ove ekipe su dva igrača koja nastupaju u NBA ligi. Alfaruk Aminu i Džoš Okogi. Radi se o igračima koji su nastupali za Portland, odnosno Minesotu u najjačkoj košarkaškoj ligi na svetu. Aminu je bio u Portlandu starter i imao je veoma važnu ulogu, pogotovo u odbrani i u šutu za tri poena. Veoma zahvalan igrač i neko ko može da bude pravi lider i kapiten svoje reprezentacije. Okogi sa druge strane nije imao minutažu kao Aminu, ali je sa klupe predstavljao pravo osveženje za Minesotu i njegove partije su bile veoma zapažene. Radi se o igraču koji je odličan u igri 1 na 1 i ima sasvim solidan šut sa distance. Ono što povezuje ova dva igrača je fantastična igra u odbrani što će mnogo značiti ovom timu Nigerije. Ukoliko budu zdravi, Aminu i Okogi će napraviti pravi bum na ovom SP.

Argentina

Može se slobodno reći da ovaj tim Argentine ima visoke ciljeve. Roster popunjavaju igrači koji imaju zavidne uloge u svojim klubovima i ono što je najbitnije, svi su zdravi. Sve selekcije sa Južnoameričkog kontinenta imaju taj prepoznatljiv timski duh koji pleni i uvek igraju dobru timsku košarku, bez obzira na protivnika. Pokazali su da umeju da se nose sa pritiskom i prosto im mentalitet ne dozvoljava da odustaju. Prisustvo Luisa Skole će svakako doprineti tom timskom duhu, ali i njegovo iskustvo, koje je neprocenjivo. Argentina je podmladila svoj tim i osim Skole, nijedan igrač nema trideset ili više godina.

Sa ovog meča biramo predlog ukupan broj poena u prvoj četvrtini manji od 41.5 i Meridianbet za taj tip daje kvotu 1.78. Smatramo da će ovaj meč krenuti malo sporije kada su obe ekipe u pitanju. Nigerija mora da slavi na ovoj utakmici ukoliko želi dalje, a to će biti jako teško.