Nedelja, 01/12 - Fudbal, Engleska, Premijer liga
01/12Mančester Junajted vs Aston VilaUkupno pogodaka - domaćin - iznad/ispodtip: Više 1.50
8 / 10 Ulog
29/11/2019 18:41
Posle remija sa Šefildom na \"Bramal Lejnu\", \"crvenim đavolima\" je pobeda protiv Aston Vile imperativ.
Mančester Junajted

Junajted je gostovao u dalekom Nur-Sultanu gde je poražen od šampiona Kazahstana Astane. Sigurno bi ishod bio drugačiji da Ole Gunar Solskjer na daleki put nije poveo trećepozivce. Od fudbalera koji su češće u startnoj postavi igrali su samo Džesi Lingard i mladi Grinvud. Ostali prvotimci dobili su poštedu, jer meču u Kazahstanu, bar rezultatski, nije Junajtedu značio ništa. Sigurno je da ih još peče to što su bez dva boda u Šefildu ostali u sudijskoj nadoknadi, mada se mora priznati i da su do preokreta došli na nesvakidašnji način. Naime, Jorkširci su imali dva gola prednosti do 75. minuta, a onda je Junajted postigao tri gola za nešto više od sedam minuta i preokrenuo rezultat. Na kraju je bilo 3:3 i pravda je, na neki način, bila zadovoljena.

Aston Vila

Dok se tim iz Mančester spremao za dug put ka Aziji, Aston Vila je u prošli ponedeljak dočekala Njukasl na svom "Vila parku". Bio je to veoma bitan meč za tim iz Birmingema, u kome su bodovi, kako se to kaže, vredeli šest poena, s obzirom da se radi o direktnim konkurentima u borbi za opstanak. Vila je odigrala jedan od najboljih mečeva od povratka u elitu i sasvim zasluženo došla do pobede golovima u prvom poluvremenu. Pred gostovanje na "Old Trafordu" mči ih tradicija. Naime, Vila nije pobedila na ovom stadionu tačno 10 godina, a od poslednjih 11 međusobnih duela Junajtedu je pripalo 10.

Predlog

Možda ta tradicija nešto govori, ali ne zaboravite da Vila nije igrala u Premijer ligi poslednje četiri godine. U povratničkoj sezni nemaju neke velike ambicije, već samo da ponovo postanu stabilni premijerligaši. Na drugoj strani Junajted želi da se vrati u Ligu šampiona, a da li će to ostvariti preko plasmana u Premijer ligi, ili osvajanjem Lige Evrope, njima je svejedno. Mladi fudbaleri Junajteda su se raspucali na "Bramal Lejnu", pa očekujemo da tako bude i na njihovom "Tetru snova". Predlažemo igru domaćin daje dva gola sa kvotom 1.52 u kladionici Meridianbet.