Ponedeljak, 16/12 - Fudbal, Engleska, Premijer liga
16/12Kristal Palas vs Brajton 1X2tip: 1
7 / 10 Ulog
14/12/2019 21:06
\"Orlovi\" su u odličnoj formi koju žele da zadrže i u meču sa Brajtonom. Utakmica se igra u ponedeljak u 20.45.
Kristal Palas

Domaćin je prebrodio onu seriju teških utakmica, i maksimalno je iskoristio nešto lakši raspored u prethodna tri kola. Osvojili su sedam bodova u duelima sa Barnlijem, Bornmutom i Votfordom, a zanimljivo je da nisu primili ni gol na ta tri meča. Mreža Palasa miruje već 275 minuta, ne računajući nadoknade, a poslednji je španskog golmana Guaitu savladao Firmino u 85. minutu utakmice koju je Liverpul sa 2:1 dobio na "Selhurst parku". Iz 16 utakmica Kristal Palas je sakupio 22 boda, a jedino ih brine neefikasnost, pošto su posle Votforda postigli najmanje golova u ligi, samo 14.

Brajton

Nešto novo smo videli od "galebova" u ovoj sezoni. Više to nije tim koji bodove osvaja samo na svom "Falmeru", već su uspeli da donesu već sedam sa gostovanja. Dva puta su slavili na strani, pobedili su još u prvom kolu u Votfordu, ali i nedavno na "Emirejtsu" protiv Arsenala. Baš taj trijumf protiv "tobdžija" prekinuo je niz od tri poraza, a nakon toga su remizirali sa Vuleverhemptonom i sada su na 12. mestu sa 19 bodova. U 2019. igraće još protiv Šefild Junajteda i Bornmuta na omaćem terenu, a gostovaće kod Totenhema.

Predlog

Brajton odlično prolazi protiv "orlova" iz Londona. Tim iz luke na jug Engleske dobio je oba prošlogodišnja duela i to im je umnogome pomoglo da sačuvaju status premijerligaša. Sada su ove ekipe blizu na tabeli, Palas ima tri boda više, i možemo očekivati neizvestan meč. Ipak, po nama je favorit domaćin i treba iskoristiti odličnu kvotu za jedinicu u kladionici 1xbet, koja iznosi 2.64.