7 / 10 Ulog
04/02/2020 14:59
Ovog vikenda je na programu 23. kolo španske La Lige a premijerni meč ovog kola se igra u Baskiji gde će Alaves dočekati Eibar. Meč između ove dve ekipe je zakazan za 21 čas.
Alaves

Sigurno je da Alaves ne igra onoliko dobro kao što je to slučaj bio prošle sezone, ali ni ovako stvari nisu mnogo loše pošto ova ekipa u ovom trenutku ima šest bodova viška u odnosu na ekipu koja će na kraju šampionata napustiti La Ligu. U prošlom kolu je Alaves odigrao jedan dosta dobar meč na gostovanju kod Sevilje u kom su uspeli da ostanu neporaženi, a taj meč je završen rezultatom 1:1. Pre toga je ova ekipa poražena na svom terenu od Viljareala, i to pošto su primili gol u poslednjem minutu regularnog toga. Iako važi za ekipu koja igra sjajno na domaćem terenu, mora se priznati da Alaves u poslednje vreme dosta bolje igra na gostovanjima.

Eibar

U goste Alavesu dolazi Eibar koji nije najbolje startovao u ovom šampionatu, ali ipak u poslednje vreme pružaju sjajne partije i trenutno imaju isti broj bodova kao i Alaves kod koga gostuju u ovom kolu. Na tri poslednja meča Eibar ne zna za poraz, a u tom periodu su dva puta remizirali i jednom pobedili i to na svom terenu favorizovani Atletiko Madrid, što je vrlo verovatno bila i najbolja partija ove ekipe u ovoj sezoni. U prošlom kolu je Eibar remizirao na svom terenu protiv Betisa kada je bilo 1:1, a zanimljivo je da je to bio rezultat posle prvih 15 minuta susreta, i taj rezultat je ostao i do kraja meča.

Što se ovog susreta tiče, poznato je da Alaves važi za klasičnu domaćinsku ekipu koja dosta bolje igra na svom terenu nego na strani, iako u poslednje vreme igraju sjajno i na gostujućim terenima. Ipak, mišljenja smo da će na ovom susretu opravdati ulogu favorita zbog čega vam predlažemo da odigrate 1 koji kladionica CircusCasino plaća sa fenomenalnom kvotom 2.46.