Petak, 19/06 - Fudbal, Španija, La Liga
19/06Granada vs Viljareal1X2tip: 2
7 / 10 Ulog
17/06/2020 17:45
Ovaj je, pored utakmice Sevilja - Barselona, derbi ovog kola u La Ligi. Utakmica se igra u petak u 19.30.
Granada

Dve veoma zanimljive utakmice odigrala je Granada od nastavka sezone u Španiji. Prvo su na svom terenu uspeli da preokrenu protiv Hetafea i zabeleže važnu pobedu. Usledilo je gostovanje u Sevilji, na \'\'Benito Viljamarinu\'\' protiv Betisa, koje je završeno 2:2 nakon spektakularnog finiša. Granada je vodila od 30. minuta do 85. a onda je Betis za samo tri minuta preokrenuo na 2:1. Ipak, bodovi nisu ostali u Sevilji pošto je Soldado u 91. minutu doneo bof Granadi. Uglavno, ovo je odlična sezona za Granadu i neće biti iznenađenje ukoliko se plasiraju u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Viljareal

\'\'Žuta podmornica\'\' je postigla samo dva gola u prethodna dva kola, ali je na svoj konto dodala svih šest bodova. Najzad Viljareal igra za rezultat, a ne za publiku, koje ionako nema na tribinama. Tim iz Viljareala slavio je u Vigu protiv Selte golom Triguerosa u 91. minutu, da bi onda pobedili Majorku na domaćem terenu pogotkom Bake u ranoj fazi meča. Zanimljivo je da je Viljareal ima niz od tri poraza pre prekida prvenstva, pa je njima pauza izgleda prijala, bar kada su rezultati u pitanju. Stigli su na sedmu poziciju, ali više ni četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona nije nedostižan. Mnogo toga zavisiće i od ove utakmice.

Predlog

Rekli smo na početku da je ovo jedan od derbija kola, sastaju se sedmoplasirana i devetoplasirana ekipa, a obe su u odličnoj formi. Čini nam se da su gosti nešto ozbiljniji, tačnije, imaju veće ambicije u La Ligi. Viljareal je osvojio šest velikih bodova, ali bi ova tri bila najbolji \'\'ulov\'\'. U prvom delu sezone, na utakmici u Viljarealu, gledali smo spektakularan fudbal sa osam postignutih golova. Meč je završen rezultatom 4:4, a sada ne očekujte takav vatromet golova. Biće ih manje, a smatramo da će jedna lopta manje završiti u mreži gostiju. Za dvojku u kladionici Bet365 dobija se koeficijent 2.40.