Nedelja, 11/10 - Fudbal, Međunarodni, UEFA Nations League
11/10Srbija vs Mađarska1X2tip: 1
1 / 10 Ulog
10/10/2020 21:37
U nedelju je na programu pregršt mečeva u okviru Lige nacija, a za vas smo ovog puta izabrali duel između Srbije i Mađarske. Meč između ove dve selekcije je zakazan za 20 časova i 45 minuta.
Srbija

Kada je u pitanju nova sezona Lige nacija, izabranici Ljubiše Tumbakovića su u prvom kolu doživeli poraz u Moskvi od Rusije, a taj duel je završen rezultatom 1:3. Istina je da su “orlovi” u prvom poluvremenu bili bolja ekipa na terenu, ali nisu iskoristili svoje šanse što je “zbornaja” u nastavku umela da kazni, mada se mora priznati da su tome u mnogome doprineli i srpski defanzivci koji su u par navrata zaista katastrofalno reagovali.
Jedini gol za Srbiju je postigao Aleksandar Mitrović koji je u poslednjih par godina uz Dušana Tadića možda i jedina svetla tačka u dresu “orlova”.
U drugom kolu su izabranici Ljubiše Tumbakovića remizirali na svom terenu protiv Turske, što je i dobar rezultat ako uzmemo u obzir da su “orlovi” celo drugo poluvreme igrali sa igračem manje.

Mađarska

Što se tiče Mađarske, ova selekcija je odlično startovala u ovogodišnjem izdanju Lige nacija, pošto su u premijernom kolu ostvarili veoma važnu pobedu na gostovanju kod Turske, a taj meč je završen rezultatom 0:1. I u drugom kolu je Mađarska odigrala jedan fenomenalan susret, i to na svom terenu, ali su nažalost doživeli poraz od Rusije, a taj meč je završen rezultatom 2:3. Naravno, ne treba zaboraviti da je u tom susretu Rusija vodila sa 0:3, ali su u drugom poluvremenu Mađari zaigrali daleko kvalitetnije, uspeli relativno brzo da postignu dva gola, a pravo je čudo kako nisu postigli još jedan, pošto su do kraja susreta stvorili još nekoliko vrhunskih prilika za postizanje gola.

Iako je selektor Srbije Ljubiša Tumbaković najavio da će na ovom susretu odmoriti nekoliko najvažnijih prvotimaca, smatramo da je Srbija ipak favorit, pošto se nalaze u veoma lepom raspoloženju nakon eliminacije Norveške u baražu za plasman na Evropsko prventvo. Zbog svega toga vam predlažemo da odigrate 1 koji kladionica Bet365 plaća sa kvotom 1.72.