VPS
Samo tri kola ostala su do podele Veikkaus lige na dva dela. Prvih pest timova nastavće bitku za titulu i plasman u evropske kupove, dok će ostatak od, takoše šest timova, igrati za očuvanje statusa prvoligaša. Ekipa iz Vase nalazi se na visokom 4. mestu i mogla bi, eventulanim trijumfom nad TPS-om, da dođe na korak od plasmana u plej-of. Međutim, u slučaju nepovoljnog ishoda u ovom meču VPS bi mogao da ozbiljno ugrozi svoje igranje u plej-ofu, s obzirom da od dvojca koji deli 7. i 8. mesto imaju samo 4 boda više, a jedan od ta dva tima je baš njihov sadašnji rival TPS, koji bi se, u slučaju pobede, približio na samo bod zaostatka za njima. VPS je imao tri vezana nesupeha pre prošle sedmice. Tada su igrali sa jakim rivalima i gubili od HJK-a, KuPS-a i Intera. Sve su to prekinuli na gostovanju kod Jara gde su slavili sa 3:1 u pršlom kolu. U Vasi su ove sezone poraženi samo jednom u prvenstvu, bilo je to baš u prethodnom meču pred svojim navijačima u duelu sa Interom iz Turkua.
TPS
Ove sezone grad Turku ima dva prvoligaša. Pored, već dve sezone, odličnog Intera, tu je i TPS koji se vratio u Veikkaus ligu posle dugog perioda od 8 godina. Zato su ambicije TPS-a da što je moguće ranije obezbede opstanak, a može se reći da su prvih 19 kola odigrali sasvim solidno. Sakupili su 26 bodova i na deobi su sedme pozicije sa Lahtijem. Od poslednjeg tima u zni plej-ofa, a to je u ovom momentu Gnistan, imaju tri boda manje, pa bi, uz dosta bodova u poslednja tri kola regularnog dela, mogli i do plej-ofa. Čak i da ne uspeju u tome, ne verujemo da u preostalim mečevima u doigravanju mogu da budu tako loši i da završe ponovo u drugoj ligi nakon samo jedne sezone. Posle očekivane pobede nad Marihemnom pre dva kola, u prošloj rundi su sve iznenadili i doneli neplanirani bod sa gostovanja aktuelnom šamionu KuPS-u. Meč u Kuopiju završen je 1:1, tako što je TPS izjednačio u drugom minutu sudijske nadoknade.
Predlog
To što je TPS iznenadio KuPS ne mora da znači da će i VPS. Domaćin zna da će imati težak zadatak i neće potceniti gosta, od koga je poražen u prvom delu sezone sa 1:0 u Turkuu. Sada očekujemo pobedu VPS-a za koju se u kladionici Mozzartbet dobija kvota 1.70.
Važne napomene
Informacije navedene u ovom tekstu zasnivaju se na mišljenju autora i važeće su u trenutku pisanja (13. augusta 2026. u 10:33) i mogu biti podložne izmenama od strane kladionica. Preporučujemo da proverite aktuelnu ponudu na zvaničnom sajtu.
18+ | Učešće maloletnih lica u igrama na sreću je zabranjeno. Igre na sreću mogu izazvati zavisnost. Igrajte odgovorno!







