FK Kairat Almaty – Levski Sofija, Fudbal – 11.08.2026 17:00

Fudbal International Liga šampiona
FK Kairat Almaty
uto, 11.08.2026 17:00
FK Kairat Almaty vs Levski Sofija
Ukupno pogodaka - iznad/ispod
Tip: Manje 2.50
1.66 1xBet
8/10 Ulog
Levski Sofija

Levski je uspeo da stekne prednost posle prvih 90 minuta dvomeča sa kazahstanskim Kairatom. U Sofiji je bilo 1:0, pa taj rezultat daje šansu obema ekipama. Meč u Almatiju igra se u utorak od 17 časova.

Kairat

Kazahstanski prvak je prošlog leta sve zadivio i iznenadio i prešao četiri prepreke u kvalifikacijama da bi se domogao ligaškog dela elitnog evropskog takmičenja. Tada su u plej-ofu bili bolji od škotskog Seltika, a uglavnom su pobeđivali na svom terenu. I ovog leta pokušavaju da dođu do mesta u Ligi šampiona. Za sada im je dobro išlo i u prva dva kola eliminisali su Sutjesku iz Nikšića sa dve pobede, a onda i kiparsku Omoniju, ali uz mnogo veće probleme. U prvom meču Omonija je slavila sa 1:0, Kairat je uzvratio u Almatiju na isti način, a tek posle izvođenja penala tim iz Kazahstana je prošao dalje. Na polovini su puta do Lige šampiona, ali i pred teškim zadatkom da u rvanšu sa bugarskim Levskim ponovo nadoknade minus od jednog gola. Bili su blizu remija u Sofiji, ali je Levski u finišu postigao zlata vredan gol.

Levski

Bugarski prvak je za sada prijatno iznenadio, i ne samo oni, već i neki drugoi timovi iz ove zemlje koji su godinama bili u senci Ludogoreca, za koji se jedino i moglo čuti u Evropi. Sada su se stvari promenile, tim iz Razgrada je ostao bez titule posle deceniju i po, a sada je već završio i svoj evropski put. To su tektonske promene u bugarskom fudbalu, a tek će se desiti ako Levski, nekim slučajem, ode u ligaški deo. U prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona Levski je izbacio Borac iz Banja Luke. Posle remija u Banja Luci slavio je ubedljivo u Bugarskoj. U drugom kolu su imali teškog rivala u vidu rumunske Univerzitatee iz Krajove. U Sofiji su slavili samo 1:0, ali su u Krajovi odigrali 2:2. Odlično su započei i prvenstvo Bugarske i posle četiri odigrana kola imaju maksimalni broj bodova.

Predlog

Ko god da prođe u plej-of za plasman u Ligu šampiona imaće tamo težak zadatak da eliminiše grćkog šampiona AEK iz Atine. Ipak, pobednik će obezbediti makar Ligu Evrope, što nije mali ulog. Očekujemo tvrd meča i mali broj golova. Za 0-2 gola kvota je 1.66 u kladionici 1xbet.

Važne napomene

Informacije navedene u ovom tekstu zasnivaju se na mišljenju autora i važeće su u trenutku pisanja (10. augusta 2026. u 10:52) i mogu biti podložne izmenama od strane kladionica. Preporučujemo da proverite aktuelnu ponudu na zvaničnom sajtu.

18+ | Učešće maloletnih lica u igrama na sreću je zabranjeno. Igre na sreću mogu izazvati zavisnost. Igrajte odgovorno!