Nedelja, 08/09 - Fudbal, Međunarodni, UEFA Nations League
08/09Portugalija vs Škotska1X2tip: 1
8 / 10 Ulog
07/09/2024 16:53
Portugal će u okviru 2. kola Lige nacija dočekati ekipu Škotske. Utakmica je na programu od 20 časova i 45 minuta.
Portugal

Nisu Portugalci mnogo toga pokazali na Euru ali im je malo falilo da eliminiše Francusku i dogura do samog kraja. Penali su ovog puta bili kobni za Martinezovu selekciju i sada u novi ciklus Lige nacija ulaze sa ciljem osvajanja ovog takmičenja. U prvom kolu prije para dana su u Lisabonu savladali Hrvatsku rezultatom 2:1 i na najbolji mogući način otvorili septembarski ciklus. Na meču sa Hrvatskom od publike se oprostio Pepe koji je okončao svoju reprezentativnu karijeru.

Škotska

Nisu Škoti pokazali mnogo toga na ovogodišnjem Euru ali je za njih u neku ruku bitno i to da su Englezi još jednom doživjeli neuspijeh i ostali bez trofeja. Na startu novog ciklusa Lige nacija poraženi su na domaćem terenu od Poljske rezultatom 2:3, iako su uspijeli da sustignu zaostatak od 2 gola i izjednače. Penal koji su postigli Poljaci u 97. minuti bio je koban i sada će prve bodove juriti na teškom gostovanju protiv Porugala u Lisabonu.