Prve utakmice četvrtfinala su završene, vidjeli smo jedan brejk, a večeras su na programu drugi mečevi i dosta uzbuđenja. Tiket od prije dva dana je pogođen, a i danas ćemo pokušati isto. Napomena da su kvote i granice bile aktuelne u momentu pisanja.
Fenerbahče – Žalgiris – UP+ (granica 162.5) @ 1.90 u MozzartBet
Zavarao je malo Šarunas Jasikevičijus rivale u drugom dijelu sezone, kada su igrali veoma slabo i bili u katastrofalnoj formi, tako da su svi pomislili “ma nema od Fenera ništa”. Ako je neko pao na tu ‘prevaru’ sjajnog litvanskog stručnjaka, ništa nije naučio iz prošle sezone. Sada je svog učenika Tomasa Masijulisa odučio od košarke, pošto je Fenerbahče u prvoj utakmici Top 8 faze lagano savladao Žalgiris sa 89:78. Odbrana za čistu peticu je ugušila jednu od najboljih ofanzivnih ekipa Evroliga i njihovog najboljeg igrača (Francisko), koji je prije nekoliko dana javno pisao na društvenim mrežama da je trebalo da on bude MVP, a ne Saša Vezenkov. Biberović je imao 26 poena, Boldvin 17, Horton Taker 15 i Meli 13 poena. Kod Žalgirisa su se istakli Vilijams Gos sa 24 poena i šest asistencija, Rajt sa 19, Fransisko sa 15 poena. Sigurno je da će gosti iz Kaunasa večeras dati sve od sebe da priprijete i pokušaju da dođu do brejka, a naš prijedlog je igra UP+ (granica 162.5) po kvoti 1.90 u MozzartBet kladionici.
Olimpijakos – Monako – UP+ (granica 168.5) @ 2.30 u MozzartBet
Olimpijakos je bio ubjedljivo najbolji tim u ligaškom dijelu sezone i kao nagradu za dominaciju dobio je pobjednika plej-in meča osmoplasirane i devetoplasirane ekipe. Svaka čast Monaku na završnici sezone, pobjedi protiv Barselone i svemu što je Markoišvili uradio od kada je otišao Vasilis Spanulis, ali trenutno je veoma velika razlika u klasi između tima iz Pireja i ekipe iz Kneževine. To smo vidjeli i u prvoj utakmici Top 8 faze, u kojoj je Olimpijakos veoma lako kod kuće savladao Monako sa 91:70. Jednostavno, rešenja pod košem nisu imali jer Danijel Tajs i Kevarijus Hejs nisu mogli da izađu na kraj sa zvjerima koje imaju crveno-bijeli. Vrhunsku utakmicu odigrao je srpski reprezentativac Nikola Milutinov, koji je meč završio sa dabl-dabl učinkom. Pirejci su i večeras veliki favoriti, a mi ponovo očekujemo jedan veoma efikasan susret. Naš prijedlog je igra UP+ (granica 168.5) po kvoti 2.30 u MozzartBet kladionici.
Valensija – Panatinaikos – 2 @ 2.40 u MozzartBet
Fenerbahče je rutinski dobio Žalgiris, Olimpijakos se gotovo iživljavao nad Monakom, a Panatinaikos je izrežirao prvi brejk u ovogodišnjem četvrtfinalu Evrolige. Preživio je šampion Evrope iz 2024. godine ono što je malo ko ove sezone. Tačnije, van Španije samo Monako u prvim danima januara i Hapoel još na početku sezone. Valensija je maltene sve vrijeme jurila Panatinaikos i na kraju imala šansu da ostvari pobjedu, ali je debelo uprskala tokom poslednjeg napada i prosula izuzetnu šansu da odbrani domaći teren. Panatinaikos je slavio rezultatom 68:67 i sada je pravo vrijeme da se konstatuje kako je u ovakvim utakmica izuzetno važno iskustvo velikih utakmica. Košarkaši Panatinaikosa to imaju, na svim nivoima, Valensijinim jako nedostaje. Atinjani su sada u velikoj psihološkoj prednosti i vjerujemo da i večeras mogu do novog brejka i velikog koraka ka Fajnal-foru. Vrijedi pokušati sa dvojkom po kvoti 2.40 u MozzartBet kladionici.
Ukupna kvota na tiketu za četvrtak u MozzartBet kladionici iznosi 10.49.
Važne napomene
Informacije navedene u ovom tekstu zasnivaju se na mišljenju autora i važeće su u trenutku pisanja (29. aprila 2026. u 23:01) i mogu biti podložne izmenama od strane kladionica. Preporučujemo da proverite aktuelnu ponudu na zvaničnom sajtu.
18+ | Učešće maloletnih lica u igrama na sreću je zabranjeno. Igre na sreću mogu izazvati zavisnost. Igrajte odgovorno!








Budite prvi koji će ostaviti komentar