Sreda, 09/06 - Košarka, SAD, NBA
09/06Philadelphia 76ers vs Atlanta Hawks1X2tip: 1
7 / 10 Ulog
07/06/2021 19:44
Houksi su napravili brejk već na startu polufinalne serije i sada mnogo rasterećenije čekaju drugi meč u Filadelfiji. On je na programu u 1 sat posle ponoći u sredu po srednjeevropskom vremenu.
Filadelfija 76ers

I pored povrede koju je imao, Džoel Embid je izašao na teren protiv Atlante i odigrao sjajno. Međutim, ni njegovih 39 poena i 9 skokova nije bilo dovoljno za trijumf \'\'seventisiksersa\'\'. Borio se Embid kao lav pod oba koša, nekoliko puta poput fudbalskog golmana skakao na rivale da napravi prekršaj, što samo potvrđuje koliko mu je stalo do uspeha tima. Jasno je da je Embid glavni konkurent Jokiću za naziv MVP-a, a sigurno je da će i učinak tima pomoći u odluci. Set Kari je dobro šutirao u prvom meču, ubacio je 5 trojki i 21 poena, a jedan koš manje imao je Tobajas Heris. Treba istaći i učinak Bena Simonsa koji je pored 17 poena imao i 10 asistencija, ali je teško izlazio na kraj sa Tre Jangom. Filadelfija je u prvoj rundi izbacila Vašigton, a ni u jednom meču koji su dobili, nisu strahovali za trijumf. Sada je ovo nova situacija za njih, izgubili su prednost domaćeg parketa, a ako bi otišli u Atlantu sa dva poraza, onda bi situacija postala kritična.

Atlanta Houks

Tre Jang je zatrpao koš \'\'siksersa\'\' u prvom poluvremenu, a Atlanta je postigla neverovatna 74 poena za 24 minuta. Za očekivati je bilo da ne mogu nastaviti u takvom šuterskom ritmu, pošto skoro da nisu promašili niejdan šut u prve dve četvrtine. Bogdan Bogdanović je imao svoje šutersko veče u prvom poluvremenu, ali je zaređao sa promašajima u nastavku. Teško je Atlanta izlazila na kraj sa presingom Filadelfije, izgubili su mnogo lopti na prenošenju, pa je na minut pre kraja bilo samo +2 za goste, a vodili su i sa 26 poena razlike već u drugoj četvrtini. Tada je Bogdanović postigao trojku na isteku napada, i bukvalno utišao \'\'Vels Fargo Centar\'\', postavivši prst ispred usta. Pored učinka Janga od 35 poena i Bogdanovih 21, treba reći da je i Kolins ubacio 21 poen. Tri vađne trojke ubacio je Huerter, a meč je završio sa 15 koševa. Klint Kapela je imao dabl-dabl učinak, 11 poena i 10 skokova, a Galinari je stigao do 9 koševa. Podsetimo, Atlanta je u četvrtfinalu bila bolja od Njujorka, sa 4:1 u pobedama, i pored činjenice da su bili slabije plasirani.

Predlog

Od Embida umnogome zavisi da li Filadelfija može do izjednačenja. Jeste centar \'\'siksersa\'\' odigrao odlično, ali se od njega i očekuje da bude glavni u timu. Povreda lista, kako nam se čini, pravi mu probleme, pa je nekoliko puta morao i na odmor. Ipak, odigrao je 38 minuta u dosta jakom ritmu. Očekujemo da u drugom meču bude još spremniji i da Filadelfija stigne do izjednačenja u seriji. Za jedinicu se u kladionici 1xbet dobija koeficijent 1.50.