Tip dana košarka: Tri igrača u analizi sa top8 mečeva Evrolige

Evroliga

Danas su na programu preostala dva para top8 faze Evrolige. Očekuju nas mečevi Barselona – Anadolu Efes i Baskonija – CSKA. Ove dve serije su i dalje aktivne, dok su već sada poznata dva učesnika završnog turnira u Vitoriji, a to su Real Madrid koji je “počistio” Panatinaikos i Fener koji je sinoć izbacio Žalgiris rezultatom 3-1 u seriji. Danas smo za vas pripremili tri igrača u analizi sa ova dva meča i nadamo se dobrom učinku.

A. Hanga (10 poena) VIŠE

Hanga je jedan od igrača za koje ne možete da izdvojite neke posebne napadačke kvalitete, ali opet ih uzimate kao plus na ovakvim granicama. Igrač koji je elitni defanzivac za uslove Evrolige i koji svojim defanzivnim doprinosom kupuje dodatne minute na parketu. Igra na poziciji krila i što se tiče napadačih karakteristika, može se reći da je dobar u igri 1 na 1 kada mu se očisti strana i da može licem u lice da napadne svoje protivnike. Nije prefinjeni šuter za tri poena, ali itekako ume da bude precizan. Hanga je igrač koji uživa veliko poverenje trenera Pešića i danas ga očekujemo na visokoj minutaži. Tip ove utakmice, koja će po svemu sudeći biti na posed više, itekako odgovora našem predlogu. Hanga je pokazao do sada u ovoj seriji da mu odgovora Efes i na onakvom debaklu u sredu on je bio jedina svetla tačka sa 13 postignutih poena. Očekujemo da Pešić još veću minutažu poveri Hangi, a ne sumanjamo da će mu ovaj to višestruko vratiti. Očekujemo ga na dvocifrenom učinku. MERIDIANBET za ovaj tip daje kvotu 1.85

J. Voigtmann (7 poena) VIŠE

Vojtamana uzimamo bez razmišljanja kada je ekipa Baskonije u pitanju. Igrač koji provodi skoro 30 minuta na parkeu i koji uzima na sebe veliko parče napadačke produkcije. Vojtaman pokriva pozicije četiri i pet i može da odgovori raznim taktičkim zamislima trenera Perasovića. Ako gledamo samo zadnji meč koji se odigrao u sredu, nije nam najjasnije zašto je ova granica postavljena našem predlogu, jer je na pomenutom meču igrao 28 minuta i za to vreme postigao 13 poena uz šut za tri (1/6). Od ovih šest pokušaja za tri poena, četiri su bila potpuno otvorena i igrač njegovog kvaliteta neće promašiti ponovo tako otvorene poglede. Vojtman je bitan deo slagalice Baskonije i na ovom meču koji je najbitniji u sezoni za sada za njegov tim, vidimo ga preko ove izuzetno niske granice za standarde našeg predloga. MERIDIANBET za ovaj tip daje kvotu 1.85

S. Larkin (14 poena) MANJE

Mnogi će misliti da smo ludi što igramo Larkina minus, ali više razloga je za tako nešto. Posle onako dominantnog meča u sredu, trener Pešić će sve defanzivne rotacije da pripremi kako bi se zaustavio Šejn Larkin. Teško je ponoviti ovakvu partiju i odigrati na tako visokom nivou, pogotovo na gostujućem parketu. Barselona ima defanzivni potencijal da parira Larkinu i njegovim kvalitetima, samo je pitanje u kojoj meri će to večeras i uspeti. Očekujemo visoko iskakanje na njega i udvajanja sa strane pomoći kada bude probijao visoke igrače u “mis-match” situacijama. Barseloni gori pod nogama, dok Efes ima luksuz ovu utakmicu i da bude poražen. Larkin i kada igra fantastično, minutaža mu nije iznad 30 minuta, zbog brojnih opcija na spoljnim pozicijama za Efes. Vidimo ga i večeras sa solidnim učinkom, ali i ispod ove granice. MERIDIANBET za ovaj tip daje kvotu 1.85